Boksnigelpost

Tisdagens bokpost blev liggande eftersom jag hade släktbesök, men nu har jag öppnat den. Det är tack vare instagramkontot @snigelpostklubben som kopplar ihop två personer som gärna vill skriva och få ”riktiga brev” på månadens tema, som är olika varje månad. Decembers tema är boktips, och givetvis ville jag vara med och både få och dela med mig av boktips.

Övre halvan av bilden är den bokpost jag har fått i min brevlåda från en ny bekantskap. Och undre halvan av bilden är den post jag har skickat själv. Och nu ska jag skicka bok och boktips till den person jag fått bok från, och vänta på post från den jag skickat till. Under tiden ska jag också skicka på temat Tropiksniglarna – tema är längtan till sol och värme.

Författare: cathrinsbokskap

Här kommer jag att skriva om mitt skrivande, om böcker jag läser och arbetet med att ge ut min diktsamling. Min sida på poeter.se: https://www.poeter.se/Medlem?author_id=47528

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Leva med psykisk ohälsa

Berättelser från mitt liv

Louise Halvardsson

Välkommen till min hemsida!

Normstorm

Make creativity your talent

Jenny Enochsson

Skrivarblogg

Tistelblomma

Litterär sajt

Anna Gable

Skrivtjänster – Språkkonsult – Författare

Agnes Hillert

skriver, ger textrespons och leder workshops

Tootsie Of Sweden

A swedish storyteller with a love for photography. Taking a train trip through Europe august 2019.

Så du tror du är författare

En skribents vardag av och med Päivi Karabetian

RomComDojo

Just for a laugh

Hallvi reads

an escapist's book adventures

Petronellas Författarliv

Drömmar är inte omöjliga, bara arbetsintensiva.

Åsa Öhnell - barnboksförfattare

Spänning och feelgood!

%d bloggare gillar detta: